Schlampe fickt spanisch MILF sexy teasig Mature cougar squirts while ass fucked Intensive pleasures inside a tub 4tube
mevduat hesabi en uygun kredi فن آذرخش - کودکان و کم شنوایی-شنیدن-توسعه سیستم شنوایی

توسعه سیستم شنوایی در کودکان

لازم است بدانید که حتی جنین در رحم مادر نیز صداهای جهان خارج را می شنود. جنین کودک انسان در هفته 24 بارداری نسبت به صداهایی که می شنود واکنش نشان می دهد. این در  حالی است که شنوایی بعد از تولد به تکامل می رسد. علاوه بر این فرآیند، توسط محرک های صوتی پرورش می یابد.

زبان کودکانه و توسعه زبانی

شنوایی و درک سیگنال های صوتی برای گفتار و توسعه سیستم شنوایی کودک امری ضروری است.  در مرحله اول یادگیری زبان  که با غان و غون  همراه است، کودکان در سراسر جهان تقریبا از الگوهای آوایی یکسانی در گفتار پیروی می کنند.در 6 ماهگی ، حس شنوایی کودک در پیشبرد زبانی آن به طرز چشمگیری  تاثیر گذار است. در 6 ماهگی مرحله دوم ، غان و غون آغاز می شود . کودکان کم کم صدای خود را می شنوند و شنیدن گفتار اطرافیان را تجربه می کنند. در صورتی که کودک در این صدا شروع به تولید اصوات و هجا نکند احتمال آسیب شنوایی در کودک وجود دارد.افت شنوایی از نوع ملایم نیز منجر به از دست دادن علاقه کودک نسبت به شنیدن صدای اطراف می شود.

کشف و تسخیر جهان

نه تنها زبان آموزی بلکه پیشبرد شخصیتی و هوشی کودک نیز به شنوایی و توسعه حس شنوایی بستگی دارد. صدای والدین منبع امن و نزدیکی برای نوزادان  است. حتی پیش از آنکه کودک تکلم را بیاموزد قادر است تحسین ، تایید و پند و اندرز را در آهنگ صدای والدین تشخیص دهد. بیش تر آنچه  کودکان از جهان خارج می آموزند به حس شنوایی بستگی دارد. توانایی کودک به صحبت کردن و برقراری ارتباط به شنوایی کودک بستگی دارد. برای تضمین یک شروع خوب در زندگی مهم است تا با افت شنوایی کودک خود در مراحل ابتدایی آشنا شوید و راه کارهای لازم را پیش بگیرید.

واکنش های آکوستیکی با توجه به سن نوزادان و کودکان نوپا:

سن به ماه

رفتار قابل انتظار

آستانه درک در واحد دسی بل

3 ماهگی

کودک در خواب با سرو صدای ناگهانی از خواب بیدار می شود و با صدای مادر آرامش می گیرد.

70-80 دسی بل

3-6 ماهگی

کودک چشمانش را می چرخاند و سرش را بدنبال منبع صدا بر می گرداند . نسبت به صدای مادر عکس العمل نشان می دهد . انواعی از صداها(غان و غون) تولید می کند. برخی از صداها را تقلید می کند و بلندی صدای خود را تغییر می دهد. کودک تمایل دارد تا با اسباب بازی های صدادار بازی کند. نسبت به محیط اطراف هوشیار است و افراد و اتفاقات اطراف را درک می کند.

40-60 دسی بل

6-10 ماهگی

کودک کاملا بر می گردد و سعی در پیدا کردن منبع خارجی صدا دارد. نسبت به شنیدن اسم خود، صدای زنگ تلفن، و صداهای اطراف واکنش نشان می دهد. کودک با واژه نه و سایر واژه های پر کاربرد آشنا است. صداهای زیر و بم را تولید می کند و به موسیقی گوش می دهد.

30-40 دسی بل

10-15 ماهگی

در این سن کودک نسبت به صدای افراد واکنش نشان می دهد و با نگاه کردن به اجسام و غان و غون خواسته خود را اعلام کند.

20-30 دسی بل

15-18ماهگی

کودک به شنیدن صدای خود از اتاق دیگر واکنش نشان می دهدو صدای طبیعی دارد وشروع به تولید کلمات ابتدایی می کند. کودکان نوپا می توانند دستورالعمل های ساده را بدون نشانه های بصری و یا اشاره با دست اجرا کنند. آنها می توانند اشخاص، اعضای بدن و اسباب بازی های خود را شناسایی کنند و کلماتی که می شنوند را تکرار کنند.

10-20 دسی بل

 

xxx Bathroom Sex Adessa Winters
wso shell