Schlampe fickt spanisch MILF sexy teasig Mature cougar squirts while ass fucked Intensive pleasures inside a tub 4tube
mevduat hesabi en uygun kredi فن آذرخش - کودکان و کم شنوایی-آزمایش شنوایی کودکان-غربال گری شنوایی نوزاد

غربالگری شنوایی نوزاد

 

از هر هزار تولد، دو نوزاد به همراه افت شنوایی متولد می شوند. از آنجایی که حس شنوایی برای رشد ذهنی، عاطفی و اجتماعی کودکان لازم است، به همین خاطر تشخیص زودهنگام افت شنوایی حیاتی و بسیار مهم است. طرح غربالگری شنوایی نوزاد معمولاً چند روز پس از تولد کودک و قبل از ترخیص نوزاد از بیمارستان انجام می شود. معمولاً این آزمایش چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و در هنگامی که کودک خواب یا آرام باشد، انجام می شود.

در غربالگری شنوایی نوزاد، معمولاً از آزمایش گسیل های صوتی گوش استفاده می شود. بعضی از موسسه ها از آزمایش غربالگری ABR نیز استفاده می کنند. در اکثر دستگاه های مورد استفاده در غربالگری شنوایی نوزادان از یک رویکرد خودکار استفاده می شود که به راحتی انجام پذیر است.

نتایج غربالگری مستقیماً بعد از انجام آزمایش در اختیارتان قرار داده می شود. نتایج آزمایش به چه معنی است؟

نتیجه ی معمول برای آزمایش گسیل های صوتی گوش

عملکرد سلول های مویی خارجی و بنابراین گوش داخلی خوب است. لطفاً توجه داشته باشید که در طرح غربالگری شنوایی، عملکرد عصب شنوایی یا پردازش شنوایی بررسی نمی شود. اگرچه خیلی به ندرت ممکن است بدی عملکردی در آنها رخ دهد و معمولاً همراه با بیماری های دیگری است.

نتیجه ی غیرمعمول برای آزمایش گسیل های صوتی گوش

اگر در هنگام غربالگری شنوایی نوزاد، چیز غیرمعمولی دیده شود، ممکن است نشانگر وجود اختلال شنوایی باشد. اگرچه احتمال دارد که این امر به چند دلیل دیگر نیز باشد. اگر آزمایش در سه روز اول تولد انجام شده باشد، ممکن است هنوز بافت هایی از درون رحم مادر یا مایع آمنیوتیکی از رحم مادر داخل مجرای گوش نوزاد جا مانده باشد و موجب انسداد گوش گردد. ممکن است محیط آزمایش مناسب نبوده باشد، مثلاً به اندازه ی کافی آرام نباشد. به هر حال، این نتیجه باید جدی گرفته شود و برای روشن شدن قضیه، باید دوباره بعد از 2 تا 3 هفته آزمایش تکرار شود. اگر در آزمایش مجدد، دوباره نتایج غیرمعمول بود، باید کودک جهت انجام آزمایشات تکمیلی شنوایی شناسی به نزد متخصص شنوایی (شنوایی شناس) برده شود. در بسیاری از کشورهای صنعتی، بارها و با رشد کودک، شنوایی او بررسی می شود. با این وجود، اگر شما کوچکترین نگرانی درباره ی وضعیت شنوایی کودک تان دارید، درنگ نکرده و نزد متخصص شنوایی کودک یا کیلینکی در این خصوص مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درست انجام شود. هر چقدر افت شنوایی زودتر درمان شود، عواقب بد آن برای کودک کمتر می شود.

گوش می تواند صداهایی بسیار ضعیف تا بسیار بلند را بشنود.گوش می تواند بلندی صدا، بعد مسافت و جهت دقیق صدا را به طرز شگفت انگیزی تشخیص دهد. در صفحات بعدی نحوه عملکرد خارق العاده گوش به وضوح نشان داده شده است.

 

xxx Bathroom Sex Adessa Winters
wso shell